Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona główna



Głosuj na tę stronę w rankingu!

Pojęcia na literę D

DCS - (Digital Communication System) to nazwa stosowana kiedyś dla określenia sieci GSM 1800 MHz. W systemie DCS 1800 szerokość pasma wynosi 75 MHz (375 kanałów o szerokości 200 kHz każdy), dystrybucja mocy wynosi 20 W.

Diplekser - Diplekser to urządzenie, za pomocą którego antena GSM będzie pełniła funkcję również anteny radiowej. Posiada jedno wejście antenowe i dwa wyjścia: do zestawu głośnomówiącego oraz radia. Zamiast anteny radiowej należy zainstalować antenę GSM, sygnał z niej podłączyć do dipleksera, a z niego do radia i do zestawu głośnomówiącego.

DLR-3 - DLR3 to nazwa kabla m.in. do Nokii 7110 (DLR-3P dla Nokii 6210 i 6250) pozwalającego korzystać z wbudowanych komend AT tych telefonów. Może także pracować w protokole FBUS.

DMCP - DMCP - (Dynamic Menu Change Protocol) to technologia zaimplementowana m.in. w Nokii 6150 pozwalająca na dynamiczną zmianę menu telefonu. Podobna do SIM Toolkit, ale nie wymagająca specjalnej karty SIM (jest wbudowana w telefon). Niedostępna w nowych modelach Nokii, ostatnie specyfikacje zostały określone w wersji 2 specyfikacji Smart Messagingu.

Druga generacja (2G) - Druga generacja (2G) to synonim telefonii komórkowej drugiej generacji, czyli systemu GSM.

DSP - DSP - (Digital Signal Processor) to procesor sygnałowy, czyli układ scalony zajmujący się cyfrową obróbką sygnałów. W telefonie może np. kontrolować interfejs radiowy i kodowanie/dekodowanie mowy.

DTMF - DTMF - (Dual-Tone Multi-Frequency) to kod dźwiękowy, składający się z dwóch dźwięków. Powstaje w momencie naciśnięcia w telefonie przycisku (od 0 do 9 lub * i #). Tony te, choć są niezrozumiałe dla człowieka, umożliwiają kontaktowanie się różnych urządzeń podłączonych do linii telefonicznej, np. automatyczne sekretarki, telefaksy, systemy zdalnej kontroli, usługi telebankingu, systemy IVR. Aby wypróbować działanie sygnałów DTMF można zadzwonić na bezpłatną infolinię, sieci Era Gsm, gdzie można sterować automatyczną sekretarką przy pomocy klawiatury swego telefonu. Numer telefonu na infolonię sieci Era Gsm to: 0-800 602 900.

DTX - DTX (Discontinous Transmission Exchange) to funkcja telefonu komórkowego polegająca na tym, iż w momencie, gdy nie mówimy (słuchamy jedynie naszego rozmówcę) telefon ma wyłączony nadajnik. Obniża to zużycie energii.

Dual Band - Dual Band to określenie sieci telefonicznej lub lub telefonu. Oznacza, dualność, dwusystemowość, np. GSM 900/1800, GSM 900/1900, GSM 900/DECT, GSM 900/satelitarny.

DWDM - DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing), gęste zwielokrotnienie falowe, jest technologią mającą sprostać olbrzymim potrzebom zwiększenia przepustowości magistral międzywęzłowych. Sama technologia polega na lepszym wykorzystaniu pasma w trzecim oknie transmisyjnym światłowodu jednomodowego. W zakresie od 1530 do 1564 nm małe tłumienności, które występują w tym paśmie, pozwalają na umieszczenie w nim kilkudziesięciu kanałów optycznych niezależnych od siebie. Ponieważ odstępy między falami są bardzo małe wygodnie jest charakteryzować fale poprzez jej częstotliwość, a nie długość fali, szczególnie dla DWDM. Siatka DWDM opracowana przez ITU opiera się na częstotliwości 193,1 THz, to jest 1552,52 nm.

Dzwonek - Dzwonek jest to sygnał wydobywany przez aparat w momencie nadejścia połączenia. Melodyjki można także samemu komponować chociaż nie wszystkie aparaty umożliwiają wgranie nowych dzwonków.



 Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę