Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

Formatowanie baterii - Formatowanie baterii jest to kilkukrotne zupełne rozładowanie baterii zapewniające optymalną pracę akumulatora i przedłużające jego żywotność.

BTS - (Base Transceiver Station) to stacja bazowa telefonii bezprzewodowej. Składa się z kilku zestawów anten. Każdy zestaw zawiera jedną antenę nadawczą i odbiorczą oraz urządzenia do pomiaru siły sygnału (wykorzystywane m.in. przy przełączaniu rozmowy z jednej komórki do innej). Zasięg sygnału z jednego BTS-a stanowi komórkę sieci.

GPS - (Global Positioning System) to bezpłatny i dokładny system informacji o lokalizacji osób i obiektów. Przy użyciu małego odbiornika możemy określić miejsce naszego położenia.

Handover - Handover jest to przenoszenie połączenia radiowego telefonu z jedną komórką na połączenie z inną (rozmowa telefoniczna ciągle trwa). Dzieje się tak: gdy nowe połączenie może zapewnić lepszą jakość (jego parametry są ciągle sprawdzane przez stację bazową i telefon) gdy telefon znajduje się na styku kilku komórek i może już korzystać z innych (powstałe wolne miejsce wykorzystują telefony, które są tylko w zasięgu ""starej"" komórki).

WTLS - WTLS (Wireless Transport Layer Security) odpowiada za bezpieczeństwo w technologii WAP i można przyjąć, że jest odpowiednikiem SSL w przypadku WWW.

DLR-3 - DLR3 to nazwa kabla m.in. do Nokii 7110 (DLR-3P dla Nokii 6210 i 6250) pozwalającego korzystać z wbudowanych komend AT tych telefonów. Może także pracować w protokole FBUS.

SIM Application Toolkit - SIM Application Toolkit to technologia, która miała stać się alternatywą dla WAP w starszych telefonach. Bazuje ona na wiadomościach SMS, oferując specjalizowane usługi. W Polsce jako pierwszy wykorzystał ją Polkomtel w sieci Plus GSM oferując karty Plus Mega (jeszcze w 2000 roku). Znacznie później bo w 2002 roku podobne karty SIM zaoferowała sieć Era w postaci SIMextra. Wiele osób utożsamia tę technologię z większą pamięcią na kontakty i SMS-y.

GSM - GSM (ang. Global System for Mobile Communication ) - globalny system bezprzewodowej telefonii cyfrowej działający w paśmie częstotliwości 900,1800 i 1900 MHz. Systemy komunikacyjne oparte na standardzie GSM charakteryzują się lepszą jakością przekazu mowy niż systemy analogowe NMT, są przystosowane do transmisji danych, transmisji faksowej, przesyłania i rozgłaszania krótkich komunikatów SMS ( Short Message System ), wywoływania indywidualnych abonentów oraz zapewniają współpracę z ruchomymi i stacjonarnymi sieciami wszystkich typów, umożliwia indywidualną lokalizację i identyfikację użytkowników za pomocą kart identyfikacyjnych SIM ( Subscriber Identity Module ), umożliwia także szyfrowanie mowy i danych.

Chatboard - Jest to mała klawiatura przeznaczona dla telefonów komórkowych firmy Ericsson. Pozwalaja ona na szybsze i wygodniejsze wpisywanie tekstu, szczególnie SMS-ów.

Bluetooth - Bluetooth to bezprzewodowa technologia transmisji danych z przepustowością do 1 Mb/s na odległość do 10 metrów (zasięg może być wydłużony do 100 metrów przy użyciu opcjonalnego wzmacniacza). Łączność taka zapewnia przesyłanie głosu i danych (w tym obrazów) pomiędzy urządzeniami zgodnymi ze standardem Bluetooth. Każde urządzenie elektroniczne lub gadżet, wyposażone w łącze Bluetooth może wymieniać bezprzewodowo informacje, jeżeli znajdzie się w zasięgu innego urządzenia wyposażonego w podobne łącze. Na przykład palmtop lub telefon komórkowy mogą ujednolicić swój spis telefonów z danymi pochodzącymi z komputera automatycznie z chwilą wejścia użytkownika do biura.

Bosch - Bosch to niemiecki producent m.in. telefonów komórkowych. Obecnie telefony Boscha dostępne są pod marką Siemensa.

Dzwonek - Dzwonek jest to sygnał wydobywany przez aparat w momencie nadejścia połączenia. Melodyjki można także samemu komponować chociaż nie wszystkie aparaty umożliwiają wgranie nowych dzwonków.

PCM - PCM (ang. Pulse Code Modulation) - powszechnie przyjęty sposób modulacji impulsowo-kodowej w celu konwersji analogowego sygnału mowy do postaci cyfrowej, standardowo kodującej głos do przepływności 64 kb/s (próbki 8-bitowe, próbkowanie co 125 ms).

Bateria wibracyjna - Bateria ta umożliwia dyskretne powiadomienie o nadchodzącym połączeniu - telefon wibruje nie wydając przy tym żadnych dźwięków.

DTX - DTX (Discontinous Transmission Exchange) to funkcja telefonu komórkowego polegająca na tym, iż w momencie, gdy nie mówimy (słuchamy jedynie naszego rozmówcę) telefon ma wyłączony nadajnik. Obniża to zużycie energii. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę