Dzwonki real music Tanie rozmowy międzynarodowe

Dzwonki polifoniczne

      NOWA!! Bramka SMS       Simlock       Gry JAVA       Doładuj konto(karty prepaid)
Gotowe smsy       Dzwonki do wpisania(nuty)       Komisy GSM       Ogłoszenia       Aktualnosci GSM
Tanie rozmowy       słownik GSM       W wolnej chwili : Opisy Gadu-Gadu       Flash SMS     |     Strona główna


Szukane hasło :
słownik gsm  A
zagadnienia gsm  B
co to jest  C
pojęcia gsm  D
zwiazane z telefonią komórkową  E
słownik GSM  F
GSM  G
Tłumaczenie  H
Zagadnienia GSM  I
pojęcia GSM  J
  K
  L
  M
  N
  O
  P
  Q
  R
  S
  T
  U
  V
  W
  X
  Y
  Z

gotowe smsyWstecz
erotyczne smsyStrona głównaGłosuj na tę stronę w rankingu!

Przykładnowe zagadnienia

Plus GSM - Plus GSM to nazwa handlowa sieci telefonii komórkowej, której operatorem jest Polkomtel SA.

IMSI - IMSI (International Mobile Subscriber Identify) to niepowtarzalny numer (maksymalnie 15 cyfr) nadawany telefonowi komórkowego przez sieć. W numerze tym: pierwsze trzy cyfry to jego MCC następne trzy to MNC reszta to niepowtarzalny numer.

WTLS - WTLS (Wireless Transport Layer Security) odpowiada za bezpieczeństwo w technologii WAP i można przyjąć, że jest odpowiednikiem SSL w przypadku WWW.

M2BUS - M2BUS (lub MBUS) to nazwa protokołu transmisji używanego w telefonach Nokia. Mianem tym określa się również kable pozwalające korzystać z tego protokołu.

COLR - (Connected Line Identification Restriction) to blokada prezentacji numeru, z którym nastąpiło połączenie, np. dzwonimy do kolegi, który ma ustawione automatyczne przekierowanie połączeń przychodzących ze swojej linii stacjonarnej na telefon komórkowy. Wówczas jeśli mamy aktywną usługę COLR (nawet gdybyśmy nie mieli CLIR), to na wyświetlaczu komórki kolegi nie ukaże się nasz numer.

E-GSM - E-GSM (Extended Global System for Mobile Communication) to klon systemu GSM wykorzystujący rozszerzone pasmo tego systemu.

Słownik T9 - Słownik T9 to inteligentny słownik ułatwiający wpisywanie SMS-ów. Zawiera on bazę słów wykorzystywanych w danym języku i na jej podstawie stara się dopasować wpisywane słowo. W przeciwieństwie do telefonów bez słownika T9, aby uzyskać dowolną literę wystarczy jedno przyciśnięcie przycisku. Polski słownik T9 dostępny jest m. in. w Nokia 6210 i 6250.

VLR - VLR (Visitor Location Register) to rejestr przechowujący te same informacje co HLR, ale dla abonentów działających w danej sieci w roamingu (są one pobrane z HLR ich macierzystych sieci).

VOIP - VoIP (Voice over Internet Protocol) jest technologią umożliwiającą wykonywanie rozmów telefonicznych używając szerokopasmowego dostępu do internetu zamiast zwykłej, analogowej lini telefonicznej. Usługa VoIP umożliwia komunikację nie tylko z osobami korzystającymi z tej samej usługi ale również komunikację osobami posiadającymi zwykłą linię telefoniczną.

IMSI detach - IMSI detach to funkcja informująca sieć komórkową przy wyłączeniu telefon, że nie będzie możliwa z nim komunikacja (i jego IMSI jest już nieaktualny).

CDMA - CDMA (Code Division Multiple Access) jest najbardziej zaawansowaną i przyszłościową techniką dostępu, wykorzystywaną w najnowocześniejszych systemach łączności: w telefonii komórkowej, satelitarnej i bezprzewodowych pętlach abonenckich.

NetMonitor - Net Monitor (ang. Monitor Sieci) - jest to specjalny tryb telefonu, po włączeniu którego telefon podaje różne informacje o sieci oraz o pracy i stanie własnych podzespołów, karty SIM, itp.

PIN - Kod zabzpieczający dostęp do karty SIM, składa sie z 8 znaków i jest wprowadzany po włączeniu telefonu. Kod PIN można dowolnie zmieniać. Trzykrotne błędne wprowadzenie kodu PIN zablokuje nam dostęp do karty SIM. W celu odblokowania musimy wprowadzić kod PUK.

DTX - DTX (Discontinous Transmission Exchange) to funkcja telefonu komórkowego polegająca na tym, iż w momencie, gdy nie mówimy (słuchamy jedynie naszego rozmówcę) telefon ma wyłączony nadajnik. Obniża to zużycie energii.

DTMF - DTMF - (Dual-Tone Multi-Frequency) to kod dźwiękowy, składający się z dwóch dźwięków. Powstaje w momencie naciśnięcia w telefonie przycisku (od 0 do 9 lub * i #). Tony te, choć są niezrozumiałe dla człowieka, umożliwiają kontaktowanie się różnych urządzeń podłączonych do linii telefonicznej, np. automatyczne sekretarki, telefaksy, systemy zdalnej kontroli, usługi telebankingu, systemy IVR. Aby wypróbować działanie sygnałów DTMF można zadzwonić na bezpłatną infolinię, sieci Era Gsm, gdzie można sterować automatyczną sekretarką przy pomocy klawiatury swego telefonu. Numer telefonu na infolonię sieci Era Gsm to: 0-800 602 900. Usługi :
Dzwonki poliDzwonki polifoniczne
logosyLogo dzwonki...
Własna tapetaWłasna tapeta
SimlockSimlock
Bramka SMSBramka SMS
Doładuj kontoDoładuj konto
Gotowe smsyGotowe smsy
gotowe dzwonkiDzwonki do wpisania
realmusicAkcesoria serwisowe gsm
komisy gsmKomisy GSM
Pojęcia GSMsłownik GSM
flash smsFlash SMS
Znaki zodiakuInfoserwisy
Opisy ggOpisy GG
VoIPVoIP

 Zakupy online :
telefony komórkoweZestawy startowe
zestawy startoweAkcesoria GSM
akcesoria gsm, obudowy, zestawyTelefony bez umowy
tanie telefony komórkoweNajczęściej kupowane


 Ogłoszenia :

telefon nokia Nokia
telefon siemens Siemens
ogłoszenia motorola Motorola
sony ericsson SonyEricsson
telefon alcatel Alcatel
ogłoszenia samsung Samsung
ogłoszenia pozostałe Pozostałe
akcesoria Akcesoria
usługi Usługi

Dodaj ogłoszenie...

 Logowanie :
login :
hasło :  

Przypomnienie hasła
Rejestracja...

 Simlock :

simlock nokia Nokia

 Polecane strony :

tanie gadanieTanie rozmowy
Pożyczki gotówkowe
Promocyjne karnety sportowe


Strona główna      

Dzwonki polifoniczne

      Infoserwisy       Kontakt       Flash SMS       Linki       Polityka Cookies
bramka sms za granicę